Popo Kaldırma Nasıl Yapılır?

Daha çok kadınların yaptırdığı popo kaldırma ameliyatı son zamanlarda çok fazla yaptırılan estetik ameliyatlar arasında yer alıyor. Pek çok kadın yayvan şekilde olan popolarından rahatsız olup toparlanmasını sağlamak için popo dikleştirme ya da kaldırma ameliyatı yaptırır. Son zamanlarda burun düzeltme ameliyatından sonra gelen bu ameliyat son derece etkili bir şekilde popoyu kaldırır. Vücut ile orantılı bir popoya sahip olmak gerekir. Aynı zamanda pürüzsüz ve belirgin olması da son derece önemlidir.

Günümüzde pek çok kadının popo yapısı etrafa doğru dağınık şekilde durduğu için popo toparlama işlemi yapılarak daha kalkıp ve yuvarlak bir görünüme sahip olması sağlanır. Son zamanlarda dünya genelinde de yaygınlaşan bir estetik ameliyat oldu. Meme dikleştirme ameliyatı da son zamanlarda çok büyük bir artış gösteriyor. Ameliyat yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunur. Bu hususlara da dikkat edildiği zaman kısa sürede iyileşmek mümkün olur.

Popo Kaldırma Ameliyatını Kimler Yaptırmalıdır?

Karın germe ameliyatının yansıra popo kaldırma ameliyatı da çok fazla tercih edilen ve vücudu şekillendiren estetik ameliyatları arasında yer alıyor. Bu ameliyatın gerçekleşmesi için belirli şartlara uyulması gerekir. Düz ve zayıf bir popoya sahip olan kişiler bu ameliyatı yaptırabilir. Bu kişilere Liposuction ile vücuttan alınan yağlar ilave edilir. Aynı zamanda silikon yapıda bulunan protezlerde popoya yerleştirilerek şekillendirilir.

Sürekli kilo alıp veren ya da aşırı kilo alıp veren kişilerin popo kısmında düz bir görüntü oluşmaya başlar. Aynı zamanda bacak ve İç bölgelerde de kilo alıp vermeye bağlı olarak sarkmalar söz konusu olur. Bu gibi kişilere bu ameliyat yapılabilir. Genetik olarak düz ve zayıf bir popoya sahip olan kişilere de Liposuction yöntemi ile vücuttan alınan yağlar enjekte edilerek popo büyütme ve kaldırma işlemi yapılmış olur. Popo kaldırma işleminde kişinin nasıl bir boyut istediği ve ne kadar kaldırmak istediği önemlidir. Tıpkı dudağa yapılan botoks gibi popo da doldurulur. 

Dikiş ile Popo Kaldırma

En çok tercih edilen popo dikleştirme ve kaldırma yöntemlerinden biri dikiş ile yapılan popo kaldırma yöntemi oluyor. Dikiş ile popo dikleştirme işleme son derece etkili bir işlem olmasına rağmen 3 ay içerisinde etkisini kaybeder. 3 ayda bir yenilemek de vücudu deforme edeceği için uygun bir yöntem olarak tercih edilmez.

Oturma yatma ve yürüme gibi durumlarda dikişler aşağı doğru kayarak bir süre sonra ortadan kalkar. Tıpkı dudak dolgusu gibi belirli bir süre içerisinde sönmeye başlar. Bu sebeple dikiş ile popo kaldırmayı pek tercih etmemek gerekir. Kısa süreliğine poposunu kaldırmak isteyen kişiler tercih edebilir. Onun dışında uzun süreli bir kaldırma isteyen kişiler diğer bir yöntemi tercih etmesi gerekir. Sürekli oturarak ya da yatarak çalışan kişilerde bu işlem çok kısa bir süre sonra erimeye başlar.

Dolgu ile Popo Kaldırma ve Büyütme

Fransız askısı gibi bir görünüme ulaşmak isteyen kişiler popo büyütme ve kaldırma işlemi yapmalıdır. Aşırı zayıf kişilerde fazla kilo vermeden kaynaklı olarak popo kısmı düz bir yapıda olur. Dolgu ile popo kaldırma ve büyütme işlemi son derece etkili ve uzun süre giden bir işlemdir. Estetik konusunun giderek gelişmesi her aşamada kendini hissettiriyor. Dolgu materyalleri ile popoya şekil verilip büyütme işlemi yapılabilir. Pek çok ünlü sanatçının yaptırdığı bu işlem son zamanlarda trend haline geldi. Dolgu materyali ya da vücuttaki yağ enjeksiyonu ile daha büyük ve daha kalkık bir popoya ulaşmak mümkün olur.Formun Üstü

Formun Altı

Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *